Bilgisayar Bakım Anlaşması

Yıllık Bakım Sözleşmeleri

Kurumsal Bakım Anlaşması, belirli aralıklarla bilgisayar ve işletim sistemleri, donanım, ana bilgisayar,kablolu-kablosuz ağ yapısı, çevre birimlerinin bakımı, güncellemesi, kontrolü ve yedeklenmesi işlemlerini kapsamaktadır. Periyodik bakımlar dışında oluşabilecek donanımsal ya da yazılımsal sorunlar için en kısa zamanda bilgisayarlara müdahale edilip, sorunların giderilmesi, gereken önlemlerin alınması hizmetlerini kapsar.

Günümüzde iş yaşamında bilgi işlem altyapısı artık firmalarda hayati öneme sahiptir.Herhangi bir bilgisayarın çok kısa bir süre bile arıza yapması veya e-maillerin çalışmaması ciddi iş kayıplarına sebep olabilmektedir.Bu sorunları önceden görebilmek ve hızlı çözüm getirebilmek anlamında kurumsal bilgi işlem desteği almak çok önemlidir.

KURUMSAL BAKIM ANLAŞMASINA NASIL BAŞLANIR?

Öncelikle bir ön görüşme ile talepler dinlenir, sonrasında işletme bilgisayarları ve sistemi analiz edilir ve yapılabilecek hizmetler hakkında bilgilendirme yapılır. Takip eden süreçte bir sözleşme hazırlanır, onaylanması durumunda, firmanın büyüklüğüne göre Ercom Bilişimden 1-10 kişilik bir ekip, işletme bilgisayarlarında toplu bir çalışma gerçekleştirir, eksikler belirlenir, yedekler alınır, ilk bakım yapılır, firmanın teknik yapısı, eksikler, geliştirmeler hakkında bir rapor hazırlanarak şirket yönetimine sunulur, bu tarihten itibaren de her türlü sorunda hızlı ve yerinde destek sağlanır.

KURUMSAL BAKIM ANLAŞMASI YAPTIRMANIN AVANTAJLARI NEDİR?

Kurumsal Bakım Anlaşmalı müşterilerimiz en öncelikli müşterilerimizdir. Ay içerisinde oluşabilecek servis ihtiyaçlarında ücret ödemezler. Telefon, Uzak Masaüstü Bağlantısı ve Yerinde Servis hizmetlerimizden, sorunu en hızlı çözebilecek olan yöntem tercih edilir ve müşteri sorunları en kısa sürede giderilir. Müşterilerimiz, donanımları bozulduğu için, iş kaybına uğramazlar, Teknolojik gelişmelerden anında haberdar olurlar, bu danışmanlık için ekstra ücret ödemezler, diğer donanım ürünlerini aldıklarında çok özel ödeme koşulları sağlanır.

KURUMSAL BAKIM ANLAŞMASI NE TÜR HİZMETLERİ KAPSAR?

Kurumsal Bakım anlaşması süresince Türev Bilgisayar yerinde limitsiz servis desteği, altı ayda bir kez periyodik koruyucu bakım, envanter takibi, arızalı cihazın müşteri yerinde onarılamadığı durumlarda yerine imkanalr dahilinde yedek cihaz bırakılması, önemli bilgilerin yedeklenmesi, Win 7/8.1/10 işletim sistemi desteği, bilgisayar, notebook, yazıcı, monitör, POS yazıcı ve diğer çevre birimleri onarımı, MS Office uygulamaları ve virus tarama desteği, garanti hizmetleri, orjinal yedek parça desteği, , Ticari ve Sektörel Programların Kurulum, Eğitim ve Desteklerinin verilmesi, standart hizmetlerimizden olup gerektiği durumlarda eleman outsourcing, help desk ve benzeri hizmetler eklenebilir.

Detaylı bilgi için iletişim formundan veya bilgi@ercombilisim.com mail adresimizden ulaşabilirsiniz.